Napisz do nas na:
sekretariat@strazklobuck.pl

 

ul. Częstochowska 45
42-100 Kłobuck

Zadzwoń do nas:
+48 34 317 22 13

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w KŁOBUCKU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego w Kłobucku

22.02.2019

22 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku,                  w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne, odbyło się uroczyste zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Zbigniewa Desperaka.

W uroczystości wzięli udział między innymi : Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adam Wilk, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, komendanci miejscy i powiatowi PSP z sąsiednich miast              i powiatów, burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu kłobuckiego.

Brygadier Zbigniew Desperak służbę pożarniczą rozpoczął w 1987 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. W 1989 r. uzyskując stopień młodszego chorążego pożarnictwa oraz tytuł zawodowy technika pożarnictwa, został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Kłobucku, gdzie zajmował stanowiska inspektora ds. kwatermistrzowskich,       a następnie starszego specjalisty ds. operacyjnych.

15 lipca 1998 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Rejonowego PSP w Kłobucku, a od dnia 20 sierpnia 1998 roku pełnił obowiązki Komendanta Rejonowego, które sprawował do 15 lutego 1999 r.
Po reformie administracyjnej kraju, zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, a następnie, w 2011 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.

Odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnia Służbę, Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalem "XX lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej", Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powierzono bryg. mgr Robertowi Ladrze, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP.

opracowanie: KP PSP w Kłobucku
zdjęcia: mł. kpt. Piotr Zwarycz