Napisz do nas na:
sekretariat@strazklobuck.pl

 

ul. Częstochowska 45
42-100 Kłobuck

Zadzwoń do nas:
+48 34 317 22 13

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w KŁOBUCKU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

ĆWICZENIA POWIATOWE " OSTROWY 2018 "

25.09.2018

Realizując plan doskonalenia i współpracy w ramach sił krajowego systemu ratowniczo gaśniczego 25 października br., zostały przeprowadzone ćwiczenia powiatowe na pasie drogi wojewódzkiej DW 492 w miejscowości Ostrowy nad Okszą.

Ćwiczenia zrealizowano na podstawie wcześniej przygotowanych założeń:

W wyniku panujących warunków drogowych na drodze wojewódzkiej DW 492 doszło do wypadku z udziałem 3 pojazdów: autobusu przewożącego młodzież szkolną oraz dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia kilkanaście osób zostało poszkodowanych.

Cele i założenia ćwiczeń zostały osiągnięte. Teren ćwiczeń zabezpieczały siły Policji z KPP w Kłobucku. Autokar wraz z pozorantami ( młodzież szkolna) zapewniła Gmina Miedźno.

W ćwiczeniach brały udział zastępy z KP PSP Kłobuck oraz zastępy z jednostek:

OSP Biała, OSP Ostrowy nad Okszą, OSP Miedźno, OSP Mokra, OSP Łobodno.